Pomoc
Logowanie

Witaj w serwisie KobiecePrawdy.pl! Zaloguj się, aby móc komentować i oceniać artykuły, dyskutować na forum, czy korzystać z Twojego osobistego kalendarza! Nie masz konta? Zarejestruj się!

Logowanie

Logowanie

Dołącz do nas!
Odkrywaj oblicza kobiecości i poznaj osoby, które myślą i czują podobnie.
Pomoc
Rankingi

Zobacz ranking użytkowniczek KobiecePrawdy.pl! Każda Twoja aktywność w portali jest punktowana - Ty także możesz zostać najaktywniejszą portalowiczką!

Rankingi

Rankingi

Kobiece Prawdy » Dziecko » Wychowanie » Eko zabawki

Bezpieczne, ciekawe, rozwijające i przyjazne dla środowiska. Zabawki w stylu eko to z jednej strony powrót do materiałów, którymi bawili się nasi rodzice i dziadkowie, a z drugiej - nowoczesny design. A przy tym maksymalizacja korzyści dla dziecka.

Eko zabawki

Agata Derdak
  • Medium_wychowanie_eko_zabawki1
  • Medium_wychowanie_eko_zabawki2
  • Medium_wychowanie_eko_zabawki3
  • Medium_wychowanie_eko_zabawki4

Wzrost popularności zabawek z drewna, kartonu, materiału i innych ekologicznych produktów wiąże się nie tylko z chęcią ochrony środowiska. Zabawki te stanowią alternatywę dla nowoczesnych rozwiązań, nie zawsze przyjaznych dla maluchów.

Plastikowy przesyt

Współczesne zabawki to produkty złożone z bardzo wielu elementów, wydające dźwięki, świecące, bogate w elektroniczne dodatki, zawierające sztuczne barwniki i niebezpieczne małe elementy. Wysoki poziom zaangażowania, jakiego wymagają, sprawia, że dziecku trudno skupić na nich swoją uwagę. Najnowsze modele stają się więc chwilową zachcianką, która po kilku dniach ląduje w kącie.

- Pstrokate zabawki rozpraszają dziecko, więc bardzo dużą zaletą tych ekologicznych jest ich prostota i przystępność, które dobrze wpływają na rozwój maluchów - mówi Magda Sajko z Misialala.pl. - Ekologiczne zabawki wciąż są pewną nowością na rynku. Te plastikowe się już "przejadły" - dodaje.

Nowoczesność w stylu retro

Okazuje się, że dzieci najczęściej nie interesują się pudełkiem wypełnionym kolorowymi zabawkami, a pokrywkami czy dużymi łyżkami. Prosta forma skupia ich uwagę i pozwala się poznać wszystkimi zmysłami. Podobnie dzieje się z ekozabawkami - nie zawierają niebezpiecznych barwników ani sztucznych materiałów, które mogą być niebezpieczne dla naszego malucha. Są przy tym bardzo ciekawe. Choć inspirowane stylem retro, zabawki z naturalnych materiałów przyjmują nowe, interesujące formy.

- Modne są nowe formy, a właściwie stare, bo inspirowane nawet zabawkami przedwojennymi, w nowym wydaniu - dodaje Sajko.

Bezpieczna zabawa

Ekologiczne zabawki mają być, przede wszystkim, bezpieczne, dlatego nie zawierają małych elementów, które dziecko może połknąć. Wykonane są z materiałów przyjaznych i bezpiecznych dla skóry malucha. Ich formy stymulują rozwój wyobraźni i myślenia przestrzennego. Są to nie tylko zabawki edukacyjne rozwijające zdolności manualne, ale również inne zdolności fizyczne i psychiczne dziecka. Znaczna część zabawek ekologicznych jest jednokolorowa, co również jest ich zaletą.

- Na początku dzieci nie potrzebują wielokolorowych zabawek, bo nie rozróżniają barw - komentuje Magda Sajko.

Zrób to sama

Najbardziej "designerskie" zabawki ekologiczne dochodzą do bardzo wysokich cen. Ekozabawki mogą być jednak bardzo tanie - ich najprostsze wersje bez problemu skonstruuje każda mama. Wystarczy drewniana chochla i kilka gałganków, żeby stworzyć kukiełkę. Z dobrej jakości kartonu wyczarujemy domek dla lalek dla dziewczynki, albo samochód w stylu Flinstonów dla chłopca.

Najlepszą przytulanką twojej pociechy może się okazać miś z łatek - z resztek materiałów możemy stworzyć atrakcyjne zabawki, których nie znajdzie się w żadnym wielkim sklepie.

Przyjemne z pożytecznym

Nie ma przyjemniejszej nauki, niż ta zdobywana przez zabawę. Stosując eko zabawki możesz edukować swoje dziecko od najmłodszych lat. Przede wszystkim maluch może poznawać je wszystkimi zmysłami: zwracając uwagę na fakturę, kolor czy zapach. Poza tym maluch przyzwyczaja się do naturalnych materiałów. Nauczy się w ten sposób doceniać prostotę i różnorodne zastosowanie tych samych elementów.

Zabawki ekologiczne, dzięki swoim prostym formom, zazwyczaj mogą być używane w różny sposób, ograniczone jedynie wyobraźnią dziecka. Za granicą dostępne są również ekologiczne zabawki dla starszych dzieci, które poza tym, że są wykonane z przyjaznych środowisku materiałów, uczą segregowania odpadów i oszczędzania energii.

Ocena:
Zobacz również

Zobacz również

Kiedy kupić dziecku komórkę?

7, 9, a może 13 lat? Razem z ekspertami zastanawiamy się, w jakim wieku powinno być dziecko, aby mogło używać własnego telefonu komórkowego.

Bo zabierze cię baba jaga

Baba jaga, dziad czy cyganka często pomagają opiekunom egzekwować posłuszeństwo maluchów. Straszenie dzieci zazwyczaj przynosi jednak więcej szkody niż pożytku. Podpowiadamy, jak motywować maluchy do słuchania rodziców. Bez konieczności stosowania straszaka.

Komentarze

Komentarze

Dodano: 10.10.2011
polecam również cudowne, mięciutki i eko zabawki wełniane http://www.misialala.pl/franckfischer, albo http://www.misialala.pl/latitude_enfant
Dodano: 03.04.2012
Bardzo fajne - szkoda tylko,że ta ekologia jest taka droga...
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Pomoc
Sonda

Powiedz nam co myślisz! Czekamy na Twoją opinię

Mod_poll_header1

Sonda

Myślisz już o świętach Bożego Narodzenia
tak, już rozglądam się za prezentami
tak, szukam już dla siebie stroju na Wigilię
tak, myślę już o wystroju domu i choince
tak, ale na razie nie robię żadnych planów
nie, jeszcze za wcześnie na myślenie o świętach
Pomoc
Najnowsze wpisy na forum

Najnowsze posty na forum KobiecePrawdy.pl - czytaj, dyskutuj, komentuj - powiedz nam co myślisz

Najnowsze wpisy na forum

Najnowsze wpisy na forum

prawdziwe gorsety ... / Kogiel-Mogiel
witajcie, prowadze (baski bizn...
Autor: lilimanili
Caroline Knapp Pic... / Kultura
Właśnie trafiła do księgarni p...