Pikanteria

Pomoc
Logowanie

Witaj w serwisie KobiecePrawdy.pl! Zaloguj się, aby móc komentować i oceniać artykuły, dyskutować na forum, czy korzystać z Twojego osobistego kalendarza! Nie masz konta? Zarejestruj się!

Logowanie

Logowanie

Dołącz do nas!
Odkrywaj oblicza kobiecości i poznaj osoby, które myślą i czują podobnie.
Pomoc
Rankingi

Zobacz ranking użytkowniczek KobiecePrawdy.pl! Każda Twoja aktywność w portali jest punktowana - Ty także możesz zostać najaktywniejszą portalowiczką!

Rankingi

Rankingi

Kobiece Prawdy » Pikanteria » Seks » Seks z obrzezanym mężczyzną

Według popularnych opinii, obrzezany mężczyzna wygląda bardziej estetycznie i może dłużej uprawiać seks. Konfrontujemy te informacje z głosem seksuologa. Wyjaśniamy też, kiedy obrzezanie jest konieczne dla zdrowia mężczyzny.

Seks z obrzezanym mężczyzną

Michał Dobrołowicz
  • Medium_seks_z_obrzezanym_mezczyzna
fot. fotolia

Domyślam się, że wielokrotnie spotkałyście się z tym wyrażeniem, ale zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest obrzezanie.

Na czym polega obrzezanie?

Według definicji na stronie obrzezanie.com, podczas narodzin każdy chłopiec posiada skórę, która pokrywa koniec penisa, zwaną napletkiem. Podczas obrzezania napletek jest usuwany, co w konsekwencji prowadzi do tego, że głowa penisa (żołądź) i otwór, przez który mężczyzna oddaje mocz, są trwale odsłonięte.

Obrzezanie w naszej kulturze stanowi często temat tabu.

- Bierze się to z jednej strony z automatycznego kojarzenia obrzezania z pochodzeniem żydowskim i względami religijnymi, jakie obowiązują na przykład wśród muzułmanów - zauważa seksuolog Weronika Szopińska. - Z drugiej strony, obrzezanie jest często elementem terapii w przypadku, gdy mężczyzna chorował na stulejkę. To też sprawa bardzo delikatna, o której głośno raczej się nie mówi - dodaje seksuolog.

Stulejka i jej konsekwencje

Sama stulejka to po prostu zbyt ciasny napletek, niepozwalający na całkowite zsuniecie z żołędzi członka.

- Stulejka najczęściej jest wrodzona, ale coraz częściej pojawia się też jako efekt przebytych chorób, w tym choćby cukrzycy - dodaje Weronika Szopińska. - Niestety, wywołuje ona u dojrzałych mężczyzn szereg trudności w życiu seksualnym. Przykład jest prosty: penis przekazuje nasienie do pochwy podczas penetracji bardzo nisko, a to może powodować niepłodność - dodaje.

Zabieg obrzezania można wykonać u chirurga. Jeśli mężczyzna decyduje się na niego prywatnie, kosztuje go to od 700 do 1000 złotych. Jeśli lekarz wystawi skierowanie, zabieg jest refundowany.

Efekty obrzezania

Efekty zabiegu obrzezania są zaskakujące.

- Mój partner przeszedł go przed rokiem, ze względu na stulejkę. Od tego czasu miewa problemy z osiągnięciem lub utrzymaniem wzwodu, choć zapewnia mnie, że jest podniecony - opowiada Marta, 30-latka z Warszawy. - Jego penis stał się po prostu mniej wrażliwy, dlatego wybieramy się do seksuologa z prośbą o pomoc i pytaniem, jak temu zaradzić - zapewnia.

Pojawiają się też jednak inne opinie. - Mój partner zachorował na stulejkę po tym, jak byliśmy ze sobą ponad dwa lata - mówi Ewa, 28-latka. - Z tego, co mówi wynika, że przed zabiegiem obrzezania odczuwał trochę więcej przyjemności niż teraz. Za to z mojej strony sytuacja zdecydowanie się poprawiła: seks trwa teraz dłużej, a mnie łatwiej jest osiągnąć orgazm - mówi.

Seks z obrzezanym daje lepsze doznania

- Faktycznie, często po zabiegu obrzezania penis staje się mniej wrażliwy, co oznacza że potrzebuje większej liczby i intensywności bodźców, aby odpowiednio zareagować. Kobiety dzięki temu mogą dłużej cieszyć się seksem, bo wraz z mniejszą wrażliwością męski orgazm staje się opóźniony - dodaje seksuolog.

- Do tego według mnie facet obrzezany wygląda po prostu przyjemniej dla oka - mówi z uśmiechem. Takie odczucia kobiet mogą być związane z tym, że obrzezanemu mężczyźnie łatwiej jest dbać o higienę sfer intymnych. - Nie ma też niepotrzebnych, dodatkowych fałd skóry, które czasami układają się w nieładny sposób. Nagi, obrzezany mężczyzna wygląda ładniej - dodaje Ewa.

Problem tkwi w psychice

-  Warto pamiętać, że stulejkę u młodych chłopców operuje się, gdy mają oni 3 lata - zauważa seksuolog. -  Wpływ na to ma tak zwana niepamięć wsteczna tego okresu. Jeśli mężczyzna przechodzi taki zabieg, gdy jest już dojrzały i wkroczył w świat seksualności, to dla niego ogromne przeżycie odbijające się na życiu psychicznym - dodaje Weronika Szopińska.

Przy tej okazji warto zapamiętać też hasło mówiące, że udany seks to seks spontaniczny.

- Mężczyzna po zabiegu obrzezania jest, w najogólniejszym sensie tego słowa, "normalny". Trzeba go traktować jak zdrowego samca, najpewniej zdrowszego niż przed zabiegiem obrzezania, bo pozbawionego stulejki - mówi seksuolog. - Warto zadbać o to, aby nie stało się to niepotrzebnym problemem w związku, tylko cieszyć się seksem tak, jak cieszą się nim miliony obrzezanych muzułmanów na całym świecie - dodaje lekarz.

Ocena:
Zobacz również

Zobacz również

Czuję się zdrowa, lecz chcę być tego pewna - badam się regularnie

Dla wczesnego wykrywania raka piersi czy też szyjki macicy ogromne znaczenie mają okresowe i systematycznie prowadzone badania diagnostyczne, które pozwalają wykryć większość chorób w bardzo wczesnej fazie. Co najważniejsze, leczenie ich jest wówczas skuteczniejsze i tańsze.

Myśl o seksie, nie o zbędnych kilogramach

Polki nie są zadowolone ze swojego wyglądu - potwierdzają badania. Nawet lekkie odstępstwa od doskonałości sprawiają, że nie potrafimy cieszyć się seksem. Czas to zmienić i nie tylko cieszyć się swoim ciałem, ale także udanym współżyciem.

Komentarze

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Pomoc
Sonda

Powiedz nam co myślisz! Czekamy na Twoją opinię

Mod_poll_header1

Sonda

Myślisz już o świętach Bożego Narodzenia
tak, już rozglądam się za prezentami
tak, szukam już dla siebie stroju na Wigilię
tak, myślę już o wystroju domu i choince
tak, ale na razie nie robię żadnych planów
nie, jeszcze za wcześnie na myślenie o świętach
Pomoc
Najnowsze wpisy na forum

Najnowsze posty na forum KobiecePrawdy.pl - czytaj, dyskutuj, komentuj - powiedz nam co myślisz

Najnowsze wpisy na forum

Najnowsze wpisy na forum

prawdziwe gorsety ... / Kogiel-Mogiel
witajcie, prowadze (baski bizn...
Autor: lilimanili
Caroline Knapp Pic... / Kultura
Właśnie trafiła do księgarni p...