Pikanteria

Pomoc
Logowanie

Witaj w serwisie KobiecePrawdy.pl! Zaloguj się, aby móc komentować i oceniać artykuły, dyskutować na forum, czy korzystać z Twojego osobistego kalendarza! Nie masz konta? Zarejestruj się!

Logowanie

Logowanie

Dołącz do nas!
Odkrywaj oblicza kobiecości i poznaj osoby, które myślą i czują podobnie.
Pomoc
Rankingi

Zobacz ranking użytkowniczek KobiecePrawdy.pl! Każda Twoja aktywność w portali jest punktowana - Ty także możesz zostać najaktywniejszą portalowiczką!

Rankingi

Rankingi

Kobiece Prawdy » Pikanteria » Emocje » Życie z cholerykiem

Będzie wiecznie niezadowolony, agresywny, impulsywny. Nigdy ci się nie podporządkuje, a jego upór mocno da się we znaki. Życie z cholerykiem to dla kobiety wyzwanie. Tak, jak dla mężczyzny życie z choleryczką.

Życie z cholerykiem

Kobiece Prawdy
  • Medium_pikanteria_zycie_z_cholerykiem
fot. Orange Steeler / flickr

Po czym poznać typowego choleryka? Według zasad opracowanych przez Hipokratesa, to osoba nadpobudliwa, zarozumiała, wybuchowa, drażliwa, zmienna. Charakteryzuje go niebywała energia życiowa i aktywność. Wśród ludzi wzbudza szacunek. Uwielbia dominować i przewodzić, nie znosi sprzeciwu, jest niezależnym egoistą. Zresztą, wystarczy spojrzeć na twarz choleryka - zaciśnięte usta, zmarszczone czoło, zero emocji najlepiej zdradzają, jakim jest typem człowieka.

Szukaj u choleryka zalet

Kobiety, które tworzą związki z cholerykami, nie mają łatwego zadania. Stworzenie układu partnerskiego z takim mężczyzną proste nie będzie. Ale jest możliwe.

- Wbrew pozorom osoba choleryczna ma sporo zalet, do których trzeba się odnieść, jeśli chce się zbudować trwałą relację - podpowiada psycholog Anna Chotecka.

Pokonaj go aktywnością

Ponieważ choleryk to typ aktywny, warto zacząć właśnie od aktywności. Wspólnej. Przełomowa może okazać się rozmowa na ten temat.

- Zaproponuj partnerowi spędzanie wolnego czasu razem, w domu albo poza nim. To nie ma znaczenia. Ważne, żeby stać się częścią życia choleryka, który z czasem nauczy się partnerstwa - uważa Anna Chotecka.

Jak dodaje, choleryk jest ambitny i pracowity. To kolejne argumenty przemawiające za tym, że warto zmusić go do wspólnej aktywności, która umocni więź.

Nie kładź uszu po sobie

Jeśli twój partner ma trudny charakter, jest bardzo ważne, żeby wytykać mu potknięcia. Psycholog Anna Chotecka ujmuje to tak:

- Gdy choleryk krzyczy albo narzuca swoją wolę, błędem jest chowanie uszu po sobie. Kobieta powinna umieć powiedzieć "nie" i przedstawić racjonalne argumenty. "Nie podoba mi się, że robisz to i to, bo..." W ten sposób zmusisz choleryka do zastanowienia się nad sobą - instruuje Chotecka.

Odpuść sobie krzyk

Bardzo ważne jest temperowanie cholerycznych zapędów partnera. Jeśli zacznie krzyczeć i złościć się, odpuść, bo tylko spotęgujesz wasze nerwy.

- Nie wolno reagować krzykiem na krzyk, oskarżeniem na oskarżenie. To ślepy zaułek - uważa specjalistka. Nie umiesz się opanować? Wyjdź i utnij dyskusję zanim zrobi się naprawdę gorąco.

Z choleryczką też trzeba twardo

Podobnie jest z choleryczką. Jeśli masz przyjaciółkę, mamę czy szefową o takim usposobieniu, nie zapominaj o jej zaletach, ale jednocześnie nie toleruj jej wad. Postępuj z nią tak samo, jak z facetem-cholerykiem.

I nigdy nie zapominaj, że niekiedy życie z cholerykiem może okazać się zbyt trudne. W takim wypadku nie bój się odejść - dla swojego dobra.

Ocena:
Zobacz również

Zobacz również

Strzeż się energetycznego wampira

Z dużym prawdopodobieństwem w twoim otoczeniu pełno jest wampirów, które zamiast krwią, żywią się uczuciami innych. Lepiej trzymać się od nich z daleka. Przeczytaj, kim są wampiry energetyczne i jak ich rozpoznać.

Jestem młodą wdową

Ból po stracie najbliższej osoby jest niewyobrażalny. Szczególnie jeśli odchodzi niedawno poślubiony mąż. Kobieta, która w młodym wieku traci ukochaną osobę, musi na nowo ułożyć sobie życie.

Komentarze

Komentarze

Dodano: 23.06.2011
Mój tata jest cholerykiem więc wiem jak to jest.
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Pomoc
Sonda

Powiedz nam co myślisz! Czekamy na Twoją opinię

Mod_poll_header1

Sonda

Myślisz już o świętach Bożego Narodzenia
tak, już rozglądam się za prezentami
tak, szukam już dla siebie stroju na Wigilię
tak, myślę już o wystroju domu i choince
tak, ale na razie nie robię żadnych planów
nie, jeszcze za wcześnie na myślenie o świętach
Pomoc
Najnowsze wpisy na forum

Najnowsze posty na forum KobiecePrawdy.pl - czytaj, dyskutuj, komentuj - powiedz nam co myślisz

Najnowsze wpisy na forum

Najnowsze wpisy na forum

prawdziwe gorsety ... / Kogiel-Mogiel
witajcie, prowadze (baski bizn...
Autor: lilimanili
Caroline Knapp Pic... / Kultura
Właśnie trafiła do księgarni p...